הנחיות טכניות של חברת פרוטקטור גרמניה​

הנחיות טכניות של חברת פרוטקטור גרמניה

 

1. חומרים

פרופילי המתכת מיוצרים מסרט פח מגולוון עם ציפוי אבץ,בטכנולוגיית הגילוון החם ובעובי של 275 גרם למטר מרובע בשני צדדים, על פי התקנים האירופאים DIN – EN 10346/ DIN EN 10143 . 

פרופילים ממתכת קלה,סגסוגות מיוחדות-כוללים ציפוי פוליאסטר או אקרילי לפי תקן DIN 485

פרופילים מפלדת אל חלד- סרט נירוסטה מסוג 1.4301 על פי תקן EN 10088 .

פרופילים מפי.וי.סי קשיח- על פי התקן DIN EN ISO 1163-1 וכן מחומרי פי.וי.סי ברמות קשיות שונות ובעלי איכויות מיוחדות העשויים מתערובת צמג-סינטטי על פי תקן EN ISO 2898 .שני החומרים הללו עמידים בתנאי מזג אוויר קשים.

 

2. אחריות

החברה מבטיחה, במסגרת התנאים העסקיים הרגילים שלה, את האיכות המעולה של חומרי הגלם המשמשים על פי ההגדרות שלעיל, כמו גם את הייצור היעיל של המוצרים.

היות וההרכב, כמו גם המאפיינים הכימיים והפיזיים של סוגי הטיח בהם נעשה שימוש אינם נתונים להשפעת המוכר, מפעל פרוטקטור,אי אפשר להעניק אחריות בגין עמידות הפרופילים לקורוזיה (שיתוך). 

במקרים בהם נעשה שימוש בחומרי טיח ובידוד חדשים, מומלץ כי הרוכש יבחן את מידת התאימות שלהם לחומר הפרופילים.מומלץ למקבל ההחלטות לקבוע האם החומרים המרכיבים את הטיח מתאימים לחומר ממנו עשוי הפרופיל. גורמים משתנים בפעולת הטיוח מחייבים את התאמת תנאי העבודה באופן ספציפי ממקרה למקרה. זוהי האחריות הבלעדית של הרוכש ו/או המשתמש ולכן רצוי להתייעץ ובכך להימנע מטעויות ונזקים. 

התנאי לקבלת אחריות על פרופילי טיח היא התאמה לתקנות החוקיות בעניין חוזי המכר.

בדיקות מעשיות הן הדרך הבטוחה ביותר למנוע טעויות אפשריות בגינן אין אפשרות להעניק אחריות. קורוזיה עשויה להתרחש רק כאשר הטיח נתון להשפעה קבועה של לחות או אם הוא מתייבש לאט מדי. יש לוודא כי הטיח מתייבש מהר בעזרת אוורור.

 

3. שיטות ייצור

ערגול במכונות לייצור פרופילים (עם מתקני בטיחות למניעת נזק לפני החומר).שיטת הערגול הקר תוך שימוש מירבי במכשירי בטיחות המקפידים באופן תמידי על מניעת נזקים כלשהם לחומרי הגלם בזמן הייצור.

לחיצה במכבש וניקוב.

מתיחת PVC.

 

4. אריזה

אנו חברים בארגון Interserch, חוזה מספר 25608

פרופילים ממתכת נארזים בנייר ומאובטחים באמצעות חוט ברזל גמיש ומיוחד או רדידי מתכת.

פרופילים מ-PVC נארזים בקרטונים או ברדידי מתכת.לפרופילים ארוכים, לייסטים מעץ מספקים הגנה נוספת.

כל חבילה מסומנת בסוג ומספר פרופיל פרוטקטור, אורך, יחידות באריזה וצבע.

 

5. משלוח ושינוע

משלוח מהיר מתאפשר בשל ניהול מלאי מספק וקיבולת ייצור. ההעברה של כמויות גדולות נעשית על גבי משטחים מיוחדים על ידי סוכני השינוע הקבועים שלנו,מחסני מלאי במערב גרמניה ועוד מחסנים באירופה והמזרח התיכון.

 

6. שירות טכני

ניתן לקבל דוגמאות, קטלוגים וספרות מיוחדת עם מידע מפורט. חדר תצוגה מפורט במשרדים שלנו. הרצאות למפיצים, איגודים מקצועיים ומרכזי הדרכה.

השתתפות בתערוכות בנייה בגרמניה ובחו"ל.

 

7. עצות למשתמש

פרופילי הטיח של פרוטקטור משמשים כתמיכה לטיח על פי תקן DIN 18 550.

בחרו את הפרופילים שלכם כך שיתאימו לצרכים שלכם (פנים או חוץ) ולעובי הטיח. חשוב לבחור אורכים מעשיים, כלומר להתאים לגובה הקומה וגודל הדלת. ניתן לחתוך פרופילים לאורכים קצרים לנישות עבור חלונות או פתחים. יש להשתמש בפרופילים ארוכים ככל האפשר עבור פינות וקצוות פליז חיצוניים. 

חתכו את הפרופילים באמצעות חותכים ידניים בלבד, אין להשתמש במשור חשמלי ו/או דיסק חיתוך אוטומטי כלשהו (סכנת נזק לגילוון).

כאשר הם מותקנים, הפרופילים של פרוטקטור מאפשרים מריחה חוזרת של טיח ומבטיחים שטח חלק ופינות מדויקות. אין יותר צורך בלוחות מעץ ודומיהם.

פרופילים קרובים לקרקע חשופים לרטיבות קבועה ויש להגן עליהם באמצעות ציפוי מתאים או בפרופילים עשויים מפלדת אל חלד. אין לטייח עד לפינות פרופילי פלדת אל חלד בכלים העשויים מפלדה רגילה – סכנה לחלודה חיצונית (ראו גם סעיף 9).

עובי הטיח כפי שמוצג בציורים ובאיורים אשר בקטלוגים שלנו מציין את עובי הטיח המינימאלי שניתן ליישם ולבצע בעזרת הפרופיל עם סטייה של +1 מ"מ ללא תיקון/תוספת של חומר בעת הביצוע.עובי הטיח המינימאלי חייב להיות מבוקר באופן רציף במהלך כל הביצוע ובמקרה של פערים בעובי יש לוודא ומיד, את השלמת הטיח החסר לעובי הדרוש. כל השלמת טיח אשר נעשית לאחר סיום עבודות הטיח איננה טובה ומאוד בעייתית כשלעצמה.

אין לטייח על גבי ציפוי/כיסוי הPVC של הפרופיל.פרופילים מגולוונים ללא ציפוי/כיסוי של פי.וי.סי בקצה חייבים להיות מושקעים ו/או מכוסים בטיח מינימום 4-5 מ"מ.אין להקל ראש בהנחיה זו.

 

8. התקנת הפרופילים

במקרה של טיח מקבוצת PV, המכיל גבס, וגבס שאינו מכיל מים מקבוצת PV, ניתן להתקין את הפרופילים באותו החומר. בחדרים לחים ומקרה של משטחים עליהם ייעשה שימוש בבטון, בטון סיד, טיח וחומרי קשירה לקירות, אין להשתמש בחומרים המכילים גבס לצורך תיקון הפרופילים. אותו הדבר נכון לגבי טיח חיצוני. במקרים אלה, יש לעשות שימוש במלט תיקון על בסיס בטון.

במידה ונעשה שימוש במסמרים מגולוונים להתקנת הפרופילים, יש להסירם לפני מריחת הטיח.

 

9. תאימות

וודאו כי סוג הטיח מתאים לשימוש גם לחומר ממנו עשויים הפרופילים.

פרופילים מפלדה מגולוונת מתאימים לשימוש עם סוגי טיח על בסיס סיד, מלט סיד, חומר נקשר לטיח, מלט או גבס.

פרופילים מאלומיניום מתאימים לסוגי טיח ופריימרים מגבס ושרף סינתטי. כל שימוש אחר ו/או שימוש חיצוני מחייבים בירור לגופו של מקרה מאחר וחומר האלומיניום חייב להיות עם ציפוי. 

פרופילים מפלדת אל חלד חובה להתייעץ טרם ההחלטה על סוג הנירוסטה,מתאימים בעיקר לשימוש: 

- במערכות בידוד תרמי כוללות לאחר אישור סוג החומר ממנו עשוי הפרופיל.

- במקומות בהם יש להתמודד עם השפעות לחות על פני זמן

- אם תנאים מיוחדים מחייבים הגנה מרבית מפני קורוזיה

- בסביבה תעשייתית (השפעות של גופרית דו חמצנית וחומרי זיהום אוויר אחרים), בסביבת ים(כלורידים באוויר)

- כאשר תקנות רשמיות מחייבות הגנה מרבית מפני קורוזיה.

- פרופילי הנירוסטה אינם מתאימים לשימוש חיצוני וגלוי הבא במגע עם כלור ומלח כמו בריכות שחיה ובריכות מים מלוחים.חובה להתייעץ טרם השימוש. כל פרופילי פלדת אל חלד המופיעים בקטלוגים עשויים חומר שמספר 1.4301 אלא אם נאמר אחרת.

אנא צרו עימנו קשר במקרה ויש צורך בהגנה חזקה יותר מפני קורוזיה ולכן, איכות מסגסוגת גבוהה יותר לפלדת אל חלד.

 

10. תפרי התפשטות והפרדה

יש להקפיד ולהשתמש בתפרי הפרדה והתפשטות,אלה הכרחיים לעבודה בבניה.תפקידם הוא להפריד בין חלקי הבניין השונים בכך שהם פותרים את בעיית הכוח ולחץ התנודות ומונעים סדיקה עתידית במקומות מפגש אנכיים ו/או אופקיים, לדוגמא:הפרדת חומרים הנפגשים בצורה אופקית או אנכית בבסיס הטיח בכל צורות הבניה.תפרי ההפרדה צריכים להיות מיושמים על הקירות לפני תחילת עבודות הטיוח.

11. ניקוי וטיפול במשטחים חשופים, כגון פרופילים לקרמיקה ופינות עשויות מהתקני פלדת אל חלד

העמידות הגבוהה של פרופילי פלדת אל חלד של פרוטקטור מובטחת רק כאשר המשטח אחיד. המשטח נקי, קשיח ונעדר נקבוביות. ניתן להשתמש בחומר ניקוי רגיל, אולם יש לשטוף היטב לאחר ניקוי במים רגילים.

 

12. ניקוי בסיסי

במרכיבי בנייה חיצוניים, יש צורך בהסרת חיפוי המגן מייד לאחר המריחה. השפעות הסביבה עלולות לגרום להתבלות הציפוי ובכך להקשות על ההסרה או להפוך אותה לבלתי אפשרית. דבר זה יכול גם להוביל להיפרדות הכלוריד והיווצרות חומצה הידרוכלורית.

היות ושאריות דבק או לכות הגנה בלתי נראות לעין עלולות להוביל לקורוזיה, יש צורך לנקות תמיד בחומר ניקוי בסיסי. במקרה של ניקוי ראשון, יש להסיר התזות סיד ומלט באמצעות מגרד מגומי, מקל מעץ או מכשיר דומה – רצוי לפני ההתקשות. אין להשתמש בכלים העשויים פלדה רגילה (צמר פלדה וכו`). שכן הם עלולים לגרום לחלודה חיצונית. אין לאפשר מגע בין המשטח וחומצה הידרוכלורית – גם לא כתמיסה מוחלשת (כגון, טיפול חומצי מעבודות בניין או קרמיקה). במידה ואי אפשר לבצע את המילוי ללא טיפול חומצי, עליכם לרחוץ היטב במים נקיים מייד (בשימוש במכשיר לחץ גבוה).

 

13. תחזוקה

תדירות הניקיון תלויה במידת וסוג הלכלוך כמו גם בדרישות שלכם במונחים של איכות ויזואלית של מרכיבי הבנייה מפלדת אל חלד. יש לשים לב במיוחד למלכודות לכלוך פוטנציאליות. אם נעשה שימוש בחומרי ניקוי רגילים, יש לפעול על פי הוראות השימוש.

המפרט נתון לשינויים תמידיים!נכון לחודש יוני 2011​

פתרונות חכמים לבניה